Buurthuis en expositieruimte De Lommerd nodigt je van harte uit voor een bijzondere expositie van de Arnhemse kunstenares Jit.Nieuwenhuis
Geboren in Utrecht in 1951 en opgeleid aan de Hogeschool voor de Kunsten in Arnhem (1970–1975), heeft Jit een expressieve en veelzijdige stijl ontwikkeld. Haar werk beweegt zich tussen figuratie en abstractie, en straalt energie, dynamiek en emotie uit. Ze werkt met olieverf, aquarel en gemengde technieken op doek en papier.
Jit is ook een gepassioneerd portretschilder. Ze maakt gebruik van fotografie, schetst in de natuur of werkt met modellen in haar studio. Daarnaast beoefent ze wat zij zelf “action painting” noemt: krachtige, snelle penseelstreken die beweging en levenslust vangen – zonder duidelijk einde, zodat het de verbeelding van de kijker prikkelt.
Haar werk werd eerder getoond in onder andere Nederland, Italië, Portugal, China, Zuid-Afrika en de Verenigde Staten.
In 2011 werd ze bekroond met de Ereprijs op de Biënnale van Florence, en in 2010 exposeerde ze een indrukwekkende reeks van vijftig portretten in het Ecomuseum van Montalegre (Portugal). In 2019 was haar collectie Living in the Art of Creativity te zien tijdens het Alandroal Transborder Cultural Forum.
Nu is haar werk eindelijk te zien in Arnhem – en jij bent van harte uitgenodigd!
📍 Buurthuis De Lommerd, Spijkerstraat 185a, Arnhem (lommerd.nl)
📅 Kom naar de opening 17 mei 2025 van 16.00 uur tot 18.00 uur daarna op werkdagen tussen 9.00 uur en 17.00 uur te bezichtigen.
Kom kijken, laat je raken.