Maandagavond 1 maart heeft de Gemeente Arnhem een Zoomsessie georganiseerd om meer informatie op te halen voor een goede besluitvorming over de aanvraag van de eigenaar om de voormalige HBS te gebruiken als permanent kamerverhuurbedrijf voor ruim 70 personen.
39 deelnemers maakten gebruik van deze zoom-sessie die uitstekend werd geleid door Marlies Leupen. Naast omwonenden waren ook veel bewoners van Schoolstraat 35 present.
Zowel de eigenaar alsmede wethouder Cathelijne Bouwkamp werden node gemist. De avond had immers tot doel om door middel van de dialoog te komen tot goed buurmanschap. De bewoners en omwonenden willen tezamen een prettige en leefbare buurt. Zij zijn hierbij afhankelijk van zowel de eigenaar als de gemeente. Een gemiste kans, maar naar verluid beiden willen wel constructief met de bewoners en omwonenden in gesprek gaan om tot concrete oplossingen te komen.
Hoofditems in het gesprek waren:
- De functie van het gebouw.
- De gebrekkige staat van onderhoud van het gebouw.
- Het ontbreken van adequaat beheer t.a.v. onder andere overlast.
- Het ontbreken van eenduidige afspraken en de handhaving daarvan.
Martijn Stappers van het Team Leef Omgeving heeft toegezegd dat het verslag met de beantwoording van de vele vragen op korte termijn aan de deelnemers wordt toegezonden en verder bekend wordt gesteld. Ook zal hij zorg dragen dat in gezamenlijk verband concreet over diverse onderwerpen zal worden doorgesproken.
De in-en omwonenden hebben erop aangedrongen dat, voordat het voorbereidingsbesluit wordt omgezet naar een definitief besluit, door gemeente en eigenaar garanties moeten zijn gegeven over het onderhoud, beheer en handhaving.
De in- en omwonenden willen samen met de eigenaar komen tot een periodieke overleg en heldere aanspreekpunten om het woon- en leefklimaat te verbeteren en te versterken.
Oftewel, we zijn er nog niet, maar aan bewoners en omwonenden zal het niet liggen om invulling te geven aan goed buurmanschap.
foto: Gelders Archief